Płytki, które wszyscy pokochali i ich zamienniki dla tych, którzy już się nimi znudzili, czyli przegląd czarno-białych dekorów.

Jeśli zwracacie uwagę na swoje otoczenie idąc do restauracji czy innego miejsca publicznego pewnie zauważyliście w wielu aranżacjach płytkę z czarno-białych trójkątów. To fabryka Vives, kolekcja 1900, płytka Terrades Grafito o wymiarze 20×20 cm.

1900-terrades-grafito-20-x-20-10126242-rf255

Swoją popularność zawdzięcza cenie ( ok. 85 zł/m2) i dostępności. Króluje w aranżacjach ponieważ wiele sklepów prowadzi jej dystrybucję, a to co możemy dotknąć i zobaczyć „na żywo”  kupujemy chętniej.  Sama jestem wielką fanką tego wzoru, ale jeśli już wam się znudziła mam dla niej zamienniki. Pierwszym jest płytka z tej samej kolekcji, ale już nieco droższa, Palau Grafito.palau-grafito-plytka-podlogowa-20x20-10186238-rf255

Z kolei w serii Vodevill odnajdziemy płytki, których wzór jest imitacją rysunku wykonanego czarnym pisakiem.

vodevil-wilder-sombra-20x20-g-1-10142659-rf255.jpg

Mamy wiele innych możliwości niż Vives kiedy poszukujemy czarno-białej, wzorzystej płytki. Znajdziemy je w jednej z moich ulubionych hiszpańskich fabryk czyli Equipe Ceramicas. Absolutnie wszystko od nich jest godne polecenia.  W kolekcji Caprice Deco mają serię B&W, a ich cena to ok. 150 zł/m2. Występują w formacie 20×20 cm. Możemy kupić pojedynczy wzór lub ich miks.

W kolejnej hiszpańskiej firmie Bestile znajdziemy nieco większe dekory wyróżniające się błyszczącą powierzchnią. Mają dosyć nietypowy format 22,5×22,5 cm co może utrudniać ich połączenie z innymi płytkami. Ich cena to ok. 170 zł/m2.

Fabrykę Mainzu możecie znać z najbardziej instagramowej płytki Centro Budapest.

BUDAPEST-THREE-CAPITALS-MAINZU.jpg

Ale w ich kolekcjach znajdziemy też czarno-białe wzory w serii Bulgary. Wracamy tutaj do typowej rozmiarówki 20×20 cm i matowej powierzchni.

 

Z kolei w Tagina oprócz klasycznej 20 cm płytki możemy znaleźć taką o wymiarze 60×60 cm.  Ich powierzchnia jest szkliwiona.

Zachodnia część Europy przoduje w dekoracyjnych płytkach, nie mogło więc zabraknąć w tym zestawieniu producenta z Portugalii jakim jest Kerion. Poniżej ich płytka Décor Fleur Noir w formacie 20x20cm ( cena ok. 190 zł/m2).

Décor-FLEUR-NOIR-N.jpg

A co z polskimi fabrykami? W Tubądzinie od wielu lat istnieje kolekcja Macieja Zienia, ale są to już mozaiki na siatce, a nie pojedyncze płytki. W Paradyżu niedawno pojawiła się kolekcja Modern, w której jednak biel została zastąpiona bardzo jasną szarością.

Hiszpanie, włosi i portugalczycy, czyli specjaliści od płytek nie zawiedli w kwestii czarno-białych dekorów więc mamy na szczęście w czym wybierać i nie musimy powielać cały czas jednego rozwiązania.

 

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: